Jak kupić nieruchomość na Malcie? Dlaczego warto inwestować w nieruchomości na Malcie?

Kilka faktów czyli przegląd ostatnich lat na maltańskim rynku nieruchomości.

Według Central Bank of Malta (CBM) ceny domów na Malcie wciąż rosną, z gwałtownym wzrostem o 10,83% (9,51% skorygowanym o inflację) w ciągu roku do pierwszego kwartału 2019 r. Ceny nieruchomości wzrosły o 4,72% (skorygowane o inflację o 6,56%) w ostatnim kwartale.

Wzrost cen domów był odczuwalny we wszystkich typach nieruchomości:

 • Ceny mieszkań wzrosły średnio o 11,02% w ciągu roku do pierwszego kwartału 2019 r. Po skorygowaniu o inflację ceny wzrosły o 9,7%.
 • Ceny domów na tarasie wzrosły o 15,34% (13,96% po uwzględnieniu inflacji).
 • Ceny mieszkań wzrosły o 7,82% r / r (6,54% po uwzględnieniu inflacji).
 • „Inne domy”, składające się z kamienic, domów z charakterem i willi, odnotowały najwyższy wzrost cen wynoszący około 15,96% r / r (14,58% po uwzględnieniu inflacji) w ciągu roku do pierwszego kwartału 2019 r.
Indeks cen domów na Malcie w ostatnich latach

Zakup nieruchomości na Malcie jest bardzo dochodowym biznesem zarówno dla lokalnych mieszkańców jak i obcokrajowców a zwrot z inwestycji jest praktycznie zawsze gwarantowany.

Tak, obywatele krajów Unii Europejskiej (UE) mogą kupić nieruchomość na Malcie, lecz możliwość kupna bez specjalnych pozwoleń Maltański rząd daje tylko na wyznaczonych terenach.

Zacznijmy zatem od podstawowego pytania: czy możesz bez problemu kupić nieruchomość na Malcie?

Tak, obywatele krajów Unii Europejskiej (UE) mogą kupić nieruchomość na Malcie. Lecz możliwość kupna bez specjalnych pozwoleń Maltański rząd daje tylko na wyznaczonych terenach.

Obszary specjalnie wyznaczone są zwolnione z konieczności posiadania zgody na zakup nieruchomości. Oznacza to, że cudzoziemcy bez względu na ich narodowość, mogą inwestować w nieruchomości znajdujące się na tych terenach, na tych samych prawach co obywatele Malty. Gdy posiadłość raz już zostanie nabyta, może być także w późniejszym czasie wynajmowana, bez żadnych ograniczeń.

Na chwilę obecną, tereny specjalnie wyznaczone to:

 • Portomaso Marina Development, St. Julians, Malta;
 • Portomaso Extension I, St Julians, Malta;
 • Cottonera Development, Cottonera, Malta;
 • Tigne Point, Tigne, Malta;
 • Tas-Sellum Residence, Mellieha, Malta;
 • Madliena Village Complex, Malta;
 • SmartCity, Malta;
 • Fort Cambridge Zone, Tignè, Malta;
 • Ta’ Monita Residence, Marsascala, Malta;
 • Pender Place, St. Julians, Malta;
 • Metropolis Plaza, Gzira, Malta;
 • Fort Chambray, Ghajnsielem, Gozo;
 • Kempinski Residences, San Lawrenz, Gozo

Zgłębiając temat zakupu nieruchomości na Malcie zapewne przeczytacie lub usłyszycie wiele różnych historii obcokrajowców, których spotkały w procesie zakupu różnego typu „niespodzianki”.

Większość tych problemów wynikała z braku wiedzy. Dlatego tak ważne jest, aby umiejętnie chronić swoich interesów przy zakupie – szczególnie w miejscu, w którym nie znacie rynku ani procesów na nim zachodzących. Pomagamy naszym klientom i przeprowadzamy przez proces zakupu nieruchomości na Malcie.

1. Zakup mieszkania „na start”. Zdarza się, że kupujemy takie mieszkanie, które od początku nie spełnia naszych wymagań. Na przykład jest zbyt małe albo położone w nienajlepszej lokalizacji lub otoczeniu. Jednocześnie zakładamy, że za kilka lat zamienimy je na docelowe. Może się jednak okazać, że w mieszkaniu „na start” utkniemy i będziemy się męczyli przez wiele lat.

2. Kupowanie jak najtaniej. Kierując się jedynie niską ceną, można kupić nieruchomość, która nie spełnia oczekiwań co do ustawności pomieszczeń, lokalizacji, infrastruktury lub otoczenia oraz wymaga sporych nakładów finansowych, na przykład na remont.

3. Myślenie o mieszkaniu, a nie o kosztach zakupu. Rozważania dotyczące mieszkania, które najlepiej odpowiadałoby potrzebom, przysłaniają inne czynniki. Chodzi przede wszystkim o koszty zakupu, do których zalicza się opłaty transakcyjne związane z udzieleniem kredytu (hipotecznego czy gotówkowego na remont), opłaty notarialne i podatki.

4. Niedoszacowanie kosztów remontu i eksploatacji. Czasami mieszkanie z rynku wtórnego wymaga doprowadzenia do stanu używalności. Szacując koszty remontu (przygotowując szczegółowy kosztorys prac), należy je od razu zawyżyć oraz przygotować dodatkowe środki na niespodziewane wydatki. Szacując całkowite miesięczne koszty utrzymania mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę koszty związane z administracją budynku: czynsz, utrzymanie windy, fundusz remontowy, fundusz termomodernizacyjny, opłaty za użytkowanie wieczyste, opłaty za wywóz śmieci i światło na klatce schodowej itp.

5. Zakup za dużego mieszkania. Bywa, że poszukujący mieszkania rozglądają się za największym, na jakie ich stać. Nie zawsze jednak największe znaczy najlepsze. Zwłaszcza wtedy, gdy przestrzeni do zagospodarowania będzie za dużo, a koszty jej utrzymania zbyt wysokie.

6. Kupowanie bez zbadania siły nabywczej (zdolności kredytowej, możliwości finansowych). Przed poszukiwaniem wymarzonego do zakupu mieszkania lub domu należy przeanalizować środki własne jakie można przeznaczyć na zakup nieruchomości oraz zbadać zdolność kredytową. Cena poszukiwanej nieruchomości nie powinna kształtować się w górnych granicach zdolności kredytowej – pamiętajmy o dodatkowych kosztach.

7. Niejasno doprecyzowany cel zakupu. Kupno tego, co wpadnie nam w oko a nie tego czego faktycznie potrzebujemy. Nieruchomość można kupić na cele własne (do mieszkania w pojedynkę lub z rodziną) albo inwestycyjne (np. pod wynajem). Niedopasowanie nieruchomości do potrzeb nie może wpływać na obniżenie komfortu życia codziennego.

8. Brak rozeznania na rynku i pośpiech. Emocje związane z zakupem nieruchomości często powodują, że kupujący zbyt wcześnie decydują się na sfinalizowanie transakcji, nie wiedząc zbyt wiele o lokalnym rynku (cenach, standardzie oferowanych lokali, infrastrukturze najbliższego otoczenia).

9. Brak marginesu czasowego. Zmiana mieszkania to czynność czasochłonna. Na uzyskanie kredytu, kompletowanie dokumentacji i przeprowadzkę warto zostawić odpowiedni margines czasowy. Przyda się on zwłaszcza w sytuacji sprzedaży dotychczasowego lokum i zakupu nowego. Należy wtedy dokładnie zaplanować obie transakcje i precyzyjne uzgodnić terminy płatności oraz przeprowadzki.

10. Brak zainteresowania stanem prawnym nieruchomości. Zdarza się, że osoba podająca się za sprzedającego nie jest właścicielem nieruchomości ani pełnomocnikiem właściciela. Inną kwestią jest to, czy lokal ma jednego czy kilku właścicieli oraz czy stan prawny mieszkania pozwala na jego sprzedaż.

11. Niedokładny odbiór lub oględziny. W przypadku samodzielnego odbioru mieszkania od dewelopera lub oględzin mieszkania z rynku wtórnego zdarzają się niedopatrzenia. Pominięcie niektórych wad (np. nierówne ściany czy posadzki, zacieki, grzyby na ścianach, nieprawidłowo osadzone okna i drzwi wejściowe czy balkonowe) czy usterek (instalacji elektrycznej, okablowania telefonicznego, domofonu, grzejników, wentylacji) może się okazać kosztowne dla nabywcy. Odbierając lokal, sporządzamy protokół odbioru technicznego i zawieramy w nim informacje o wszystkich wadach i usterkach oraz terminie, w którym zostaną one usunięte przez sprzedającego.

12. Złożenie oferty bezwarunkowej. Zawierając wstępną umowę ze sprzedającym, zapominamy o tym, żeby uzależnić kontrakt od uzyskania kredytu hipotecznego, przeprowadzenia dokładnych oględzin i ich wyników czy też od sprzedaży własnego mieszkania. W przypadku zerwania umowy bezwarunkowej można znaleźć się w nieciekawym położeniu.

13. Zakup mieszkania na wynajem, ale „pod siebie”. Decydując się na zakup mieszkania przeznaczonego później na wynajem, często nie precyzujemy grupy najemców. W efekcie oddajemy do użytkowania mieszkania odpowiadające własnym preferencjom co do funkcjonalności, wyposażenia, wykończenia czy nawet kolorystyki.

14. Niedoszacowanie budżetu i brak ram czasowych. Musisz wiedzieć dokładnie, ile pieniędzy chcesz i możesz wydać na nieruchomość, jakie będą Twoje źródła finansowania oraz kiedy chciałbyś dokonać zamknięcia transakcji.

15. Brak wiedzy o kosztach około transakcyjnych – do ceny nieruchomości należy doliczyć około 10% na opłacenie podatku, opieki prawnej, notariusza, rejestrację nieruchomości czy prowizje związane z udzieleniem kredytu.

16. Przeznaczenie całości swoich oszczędności na zakup nieruchomości, bez pozostawienia środków na jej umeblowanie czy też inne nieprzewidziane wydatki.

17. Ignorowanie informacji na temat kosztów wiążących się z posiadaniem nieruchomości na własność, takich jak m.in.: podatku od nieruchomości, podatku od wywozu śmieci, opłaty do wspólnoty, opłaty za prąd, wodę, TV, internet, wynagrodzenia ogrodnika czy pani sprzątającej, ubezpieczenie itp.

18. Brak znajomości okolicy i / lub osiedla. Zdarzają się klienci kierujący się w wyborze lokalizacji tylko i wyłącznie opiniami innych osób – tu często słyszymy argument: „nasi znajomi mają mieszkanie na tym osiedlu, więc my też chcemy”. Zawsze w takich sytuacjach mówimy, że warto poświęcić czas i pojawić się na Malcie w celu „turystyczno-krajoznawczym“, czyli po to, żeby spokojnie zapoznać się z okolicą i wybrać swoje ulubione miejsce (pamiętając, że ono niekoniecznie musi być dokładnie tym samym, które urzekło znajomych). Porady przyjaciół są niezwykle cenne, ale każdy z nas jest inny, więc nie one powinny stanowić o naszych wyborach.

19. Przekonanie, że ceny nieruchomości na Malcie nadal są „kryzysowo” niskie i na każdym kroku można znaleźć „super okazję“.

20. Przekonanie, że wszystko można zrobić samemu, nie konsultując się ze specjalistą. Skorzystanie z usług dobrej agencji pośredniczącej w obrocie nieruchomościami oraz adwokata jest niezwykle ważne. Ci ludzie mieszkając na Malcie znają realia, mechanizmy rządzące rynkiem i procedury. Mają wieloletnie doświadczenie, znają język i maltańskie prawo. Wytrawni inwestorzy nie podchodzą bez takiej „obstawy” do żadnej transakcji. Twierdzą, że honorarium dobrego prawnika i agenta to ich najlepsza inwestycja. Pozorna oszczędność na początku transakcji może w efekcie przysporzyć obu stronom wielu problemów i dodatkowych wydatków po zakupie nieruchomości. Ważną informacją jest to, że na Malcie praktycznie wszystkie transakcje międzynarodowe odbywają się za pośrednictwem agencji, biorą w nich udział często dwie agencje: kupującego i sprzedającego, które dzielą między sobą honorarium, a obowiązek jego zapłaty spoczywa na sprzedającym.

21. Podpisywanie „w ciemno” umów kredytowych. Należy pamiętać o tym, że wiele banków udziela kredytów hipotecznych i warto udać się po oferty do kilku w nich w celu porównania warunków (lub skontaktować się z nami, zajmiemy się sprawą). Żelazna zasada mówi: z bankiem należy negocjować! Bez względu na to jakie warunki dostaniemy, zawsze można coś wywalczyć.

22. Wahania kursów walut – nie wolno o nich zapominać. Ta chwilowa „amnezja” może znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji, dlatego przy zakupie nieruchomości na Malcie zalecany jest kontakt ze specjalistą w tej dziedzinie (na życzenie możemy przekazać kontakty do odpowiednich firm zajmujących się tematem).

23. „W Polsce odbywa się to inaczej”... powtarzanie tego zdania jak mantry nie tylko nie pomoże, ale może znacznie utrudnić cały proces zakupu nieruchomości. Najlepiej zatem poprosić, aby zaufany agent i prawnik zapoznali nas z realiami oraz procedurami rynkowymi i pozwolić im w sposób jak najbardziej bezstresowy przeprowadzić nas przez cały proces zakupu.

Wydanie tysięcy euro na zakup nieruchomości na Malcie jest bardzo poważną decyzją, której nie powinno się podejmować pochopnie. Ustalenie budżetu musi być pierwszym krokiem na drodze do zakupu nieruchomości na wyspie.Warto również pomyśleć o kosztach bezpośrednio związanych z zakupem nieruchomości na Malcie (podatki) i pozostałych opłatach, które mogą nieoczekiwanie pojawić się przy zakupie – poza ceną rzeczywistą nieruchomości.

Istnieje szereg powodów, które kierują potencjalnych inwestorów i turystów na Maltę: ogromny wybór atrakcyjnych turystycznie miejscowości wzdłuż maltańskiego wybrzeża, piaszczyste i kamieniste plaże, urokliwe klify, fantastyczny klimat, przyjazny śródziemnomorski styl życia, wspaniałe lokalne wina – to tylko kilka z nich.

 •  cały rok piękna pogoda,
 •  bardzo przyjaźni i gościnni mieszkańcy,
 •  bardzo łatwa aklimatyzacja i integracja społeczna,
 •  niski wskaźnik przestępczości, wyspy oceniane jako jedne z bezpieczniejszych,
 •  angielski jako jeden z oficjalnych języków powoduje łatwość komunikowania,
 •  w różnych innych językach, ze względu na korzenie Maltańczyków, również łatwo można się porozumieć,
 •  jako kraj Unii Europejskiej gwarantuje stabilność polityczną,
 •  bardzo dobra prywatna i publiczna opieka zdrowotna,
 •  dobrze przygotowane udogodnienia dla różnych grup wiekowych, w tym rozrywka, opieka, kuchnie świata,
 •  dobrze zorganizowana baza do uprawiania sportów tj. nurkowanie, żeglarstwo, wind surfing,
 •  przepiękna śródziemnomorska architektura,
 •  wyspy otoczone są czystą wodą Morza Śródziemnomorskiego oraz piaszczystymi plażami,
 •  świetne szkolnictwo oparte na brytyjskich doświadczeniach,
 •  niskie koszty utrzymania oraz szeroka gama ofert zakupu i wynajęcia nieruchomości w różnych cenach,
 •  stabilny rynek nieruchomości, ze względu na unikatowe położenie, charakteryzujący się pewnymi zyskami,
 •  dostępne codzienne loty do głównych krajów europejskich,
 •  niskie podatki dla osób rezydentów.

Pracujemy indywidualnie z każdym klientem przygotowując dla niego „szytą na miarę” ofertę i przeprowadzając go przez cały proces zakupu nieruchomości na Malcie i sąsiedniej wyspie Gozo.

Proces Ten nie jest skomplikowany, ale nieumiejętnie zabierając się do zakupu można popełnić wiele nieodwracalnych błędów.

Pułapek da się uniknąć zaczynając od zrobienia planu, przemyślenia sposobów finansowania inwestycji, odwiedzenia miejsca w którym znajduje się nieruchomość aż do zamknięcia transakcji i przeniesienia własności.
Wystarczy, żeby jeden z tych elementów nie został przeprowadzony z odpowiednią starannością i może się to skończyć problemami i stratą pieniędzy.

Kluczowe kwestie finansowe do rozważenia:

 • Kwota, którą dysponujecie od ręki.
 • Jakie koszty wiążą się z zakupem nieruchomości na Malcie (podatki i opłaty).
 • Maksymalna cena zakupu, w tym podatki i opłaty.
 • Koszty utrzymania nieruchomości
 • Inne koszty które należy uwzględnić przy zakupie nieruchomości na Malcie?

Wydatki związane z zakupem nieruchomości na wyspie będą się różnić się w zależności od tego, czy nieruchomość jest z rynku pierwotnego, wtórnego oraz lokalizacji danej nieruchomości.

Koszty związane z nabyciem nieruchomości:

 • tymczasowa opłata skarbowa 1%
 • opłata skarbowa 4%
 • opłaty notarialne około 1%
 • wymagana rejestracja około ok. € 470
 • opłata Ministerstwa Finansów na Malcie ok. € 230

Jaka ma być Twoja wymarzona nieruchomość?

Poniżej znajdziecie listę pytań, na które należy sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem poszukiwań.

Lista pytań
Podaj kwotę w przybliżeniu (PLN)
Wybrana wartość: 10
Ustaw według preferencji od "10" mała do "100" olbrzymia.
Regulamin

Niniejsza strona internetowa (z wyłączeniem stron, do których prowadzą linki z niniejszej strony) jest prowadzona przez firmę Maltańską z siedzibą na Malcie.

Niniejsza strona przeznaczona jest wyłącznie do użytku osób zainteresowanych inwestycjami, zmianą stylu życia, eventami, organizacja imprez spotkani biznesowych i uzyskaniem pomocy w kwestii założenia spółki na Malcie. Wszelkie informacje dotyczące produktów, usług
dostępne są po zapoznaniu się z treścią umieszczoną na stronie.

Wejście na tę stronę internetową jest równoznaczne z zaakceptowaniem wiążącego charakteru niniejszej informacji prawnej.
Użytkownik nie wyrażający zgody na przestrzeganie postanowień niniejszej informacji jest proszony o niekorzystanie z niniejszej strony internetowej.

Inne strony internetowe firmy mogą podlegać odmiennym warunkom, z którymi należy zapoznać się odrębnie.

Prawa własności intelektualnej

Wszelkie prawa własności intelektualnej, w tym w szczególności prawa autorskie oraz prawa do zdjęć, znaków towarowych przysługujące w odniesieniu do wszelkich tekstów, ilustracji, dźwięków, oprogramowania i innych materiałów zawartych na niniejszej stronie internetowej stanowią własność administratorów strony lub jej osób stowarzyszonych, lub objęte są zezwoleniem na ich wykorzystanie udzielonym przez odpowiedniego właściciela.

Użytkownik strony może drukować części strony lub przesyłać i przekazywać innym osobom, pod warunkiem, że czyni to wyłącznie w celach informacyjnych lub innych celach dopuszczalnych w ramach obowiązujących przepisów prawa.

Bez uprzedniej pisemnej zgody osób zarządzających stroną użytkownik strony nie może:

1. wykorzystywać (kopii/ części) niniejszej strony internetowej lub oznaczeń zawartych w jej treści w celach komercyjnych;

2. modyfikować (części) niniejszej strony internetowej ani włączać jej do treści innych opracowań (takich jak np. kopie, dokumenty papierowe, blogi lub strony internetowe osób trzecich)


Treść strony

Niniejsza strona oraz zamieszczone na niej treści mają wyłącznie charakter ogólnej informacji i pomocy innym osobom oraz jej produktach, usługach i, o ile nic innego nie wynika z zapisów podanych na stronie, nie zmierzają do zawarcia, zmiany lub rozwiązania jakichkolwiek stosunków prawnych. Treści zawarte na niniejszej stronie zgromadziliśmy z najwyższą możliwą starannością.
Ze względu na informacyjny charakter strony, osoby pragnące korzystać ze strony w innych celach niż dla celów uzyskania ogólnych informacji o firmie i jej produktach, proszone są o bezpośredni kontakt i potwierdzenie informacji drogą mailową.

Informacje zawarte na niniejszej stronie nie stanowią zachęty do
inwestowania w spółki, nieruchomości, organizacje imprez czy warsztaty dla kobiet i nie powinny także stanowić podstawy decyzji inwestycyjnych.
Mają charakter informacyjny i rozrywkowy.

Odpowiedzialność

Spółka nie ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody powstałe w wyniku używania niniejszej strony internetowej na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.

Strony, do których linki znajdują się na niniejszej stronie
Niniejsza strona może zawierać odesłania (np. w formie hyperlinków, bannerów lub przycisków) do innych stron internetowych, które dotyczą poszczególnych aspektów niniejszej strony. Nie oznacza to jednak automatycznie, że „MaltaForYou" ma jakiekolwiek powiązania z takimi stronami lub ich właścicielami.

Udostępnione informacje

Udostępnienie informacji lub materiałów spółce jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne wykorzystywanie przez naszą firmę tych informacji lub materiałów wedle naszego uznania, oraz jest potwierdzeniem, że wykorzystywanie tych treści nie stanowi naruszenia praw innych osób.

Spółka nie prowadzi stałej kontroli niniejszej witryny, w tym jej części, które zawierają treści zamieszczane przez innych użytkowników. Osoby, które zauważą treści innych użytkowników, które mogą naruszać obowiązujące przepisy lub uprawnienia innych użytkowników, proszone są o zgłoszenie takiego faktu administratorom strony drogą mailową .W uzasadnionych przypadkach, Zastrzegamy sobie prawo usuwania z niniejszej witryny całości lub części treści pochodzących od osób trzecich bez odrębnego zawiadomienia.
Treści i informacje zlecone zostały podmiotom trzecim.

Ochrona danych

Dane osobowe (takie jak imię, nazwisko i adres e-mail) udostępniane za pośrednictwem niniejszej strony internetowej będą wykorzystywane wyłącznie w sposób zgodny z postanowieniami informacji o ochronie danych osobowych.

Kontakt

W przypadku pytań dotyczących niniejszej strony internetowej, i zawartych w niej informacji prosimy o korzystanie z następujących danych kontaktowych:

Drogą mailową
e-mail: biuro@maltaforyou.com

Pozostałe postanowienia

MaltaForYou zastrzega sobie prawo wprowadzania w przyszłości zmian i modyfikacji niniejszej informacji prawnej.
Niniejsza informacja prawna oraz korzystanie z niniejszej strony internetowej przez osoby ją odwiedzające podlegają przepisom prawa maltańskiego.


Polityka prywatności

1. Postanowienia ogólne
2. Definicje
3. Rodzaj i zakres usług elektronicznych
4. Warunki świadczenia i zawierania umów o świadczenie usług elektronicznych
5. Warunki rozwiązania umów o świadczenie usług elektronicznych
6. Tryb postępowania reklamacyjnego
7. Własność intelektualna
8. Postanowienia końcowe

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Strona www.maltaforyou.com działa na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
2. Regulamin określa rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną przez Stronę www.maltaforyou.com, zasady świadczenia tych usług, warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, a także tryb postępowania reklamacyjnego.
3. Regulamin określa rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną przez Stronę www.maltaforyou.com, zasady świadczenia tych usług, warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, a także tryb postępowania reklamacyjnego.
4. Każdy Usługobiorca z chwilą podjęcia czynności zmierzających do korzystania z Usług Elektronicznych Strony www.maltaforyou.com, zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.
5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa maltańskiego
2. DEFINICJE
6. FORMULARZ KONTAKTOWY – formularz dostępny na Stronie www.maltaforyou.com umożliwiający Usługobiorcy bezpośredni kontakt z Usługodawcą.
7. REGULAMIN - niniejszy regulamin Strony.
8. USŁUGODAWCA – wykonujący/a działalność nazwą MaltaForYou, adres siedziby: Malta Saint Paul’s Bay,
9. USŁUGOBIORCA – osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną korzystająca z Usługi Elektronicznej.
10. USŁUGA ELEKTRONICZNA – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorcy za pośrednictwem Strony.
3. RODZAJ I ZAKRES USŁUG ELEKTRONICZNYCH
11. Usługodawca umożliwia za pośrednictwem Strony korzystanie z Usług Elektronicznych takich jak:
1. korzystanie z Formularza Kontaktowego,
12. Świadczenie Usług Elektronicznych na rzecz Usługobiorców odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie.
4. WARUNKI ŚWIADCZENIA I ZAWIERANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH
13. Świadczenie Usług Elektronicznych określonych w rozdziale III pkt. 1 Regulaminu przez Usługodawcę jest nieodpłatne.
14. Okres na jaki umowa zostaje zawarta:
1. umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej polegającej na umożliwieniu wysłania wiadomości za pośrednictwem Formularza Kontaktowego zawierana jest na czas oznaczony i ulega rozwiązaniu z chwilą wysłania wiadomości albo zaprzestania jej wysyłania przez Usługobiorcę.
3. Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca:
2. komputer z dostępem do Internetu,
3. dostęp do poczty elektronicznej,
4. przeglądarka internetowa,
5. włączenie w przeglądarce internetowej Cookies oraz Javascript.
4. Usługobiorca zobowiązany jest do korzystania ze Strony w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich.
15. Usługobiorca zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym.
16. Usługobiorcę obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym.
5. TRYB POSTĘPOWANIA REKLAMACYJNEGO
17. Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych przez Usługodawcę:
1. Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych za pośrednictwem Strony Usługobiorca może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@maltaforyou.com
2. W powyższej wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Podane informacje znacznie ułatwią i przyspieszą rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.
3. Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni.
4. Odpowiedź Usługodawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na adres e-mail Usługobiorcy podany w zgłoszeniu reklamacyjnym lub w inny podany przez Usługobiorcę sposób.
6. WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA
18. Wszystkie treści zamieszczone na stronie internetowej pod adresem www.maltaforyou.com korzystają z ochrony prawno autorskiej i są własnością www.maltaforyou.com Usługobiorca ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną Usługodawcy, będącą następstwem użycia jakiejkolwiek zawartości strony www.maltaforyou.com, bez zgody Usługodawcy.
19. Jakiekolwiek wykorzystanie przez kogokolwiek, bez wyraźnej pisemnej zgody Usługodawcy, któregokolwiek z elementów składających się na treść oraz zawartość strony www.maltaforyou.com stanowi naruszenie prawa autorskiego przysługującego Usługodawcy i skutkuje odpowiedzialnością cywilnoprawną oraz karną.
7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
20. Umowy zawierane za pośrednictwem Strony zawierane są zgodnie z prawem maltańskim.
21. W przypadku niezgodności jakiejkolwiek części Regulaminu z obowiązującym prawem, w miejsce zakwestionowanego przepisu Regulaminu zastosowanie mają właściwe przepisy prawa maltańskiego

Jesteśmy grupa ludzi których łączy pasja do zdrowego stylu życia szczęścia słońca spokoju spełniania marzeń i wolności pod każdym względem .

Oferty bieżące na rynku nieruchomości na Malcie

Aktualne okazje inwestycyjne

Typologia: 2 sypialnie Obszar: 80 m² Liczba pokoi: 2-4 Piętro: PT-1-2-3-4-5-ATTICO Data wprowadzenia nieruchomości do obrotu: 09/07/2018 Stan budynku: New building W budowie – dostawa planowana jest na listopad 2019 DOSTĘPNE są RÓŻNE APARTAMENTY I TYPOLOGIE. PRZYKŁADY: Apartament n. A1 Parter Apartament o pow. 77 m2 + taras o powierzchni 32 m2, zlokalizowany na parterze bloku A, składający się z: Duży pokój […]

89 m² 4 łóżek
89 m² 4 łóżek

Typologia: Ponad 5 sypialni Obszar: 90 m² Liczba pokoi: 2-3 Piętro: PT-1-2-3 Data wprowadzenia nieruchomości do obrotu: 03/07/2018 Stan budynku: New building Palazzo Malvezzi przejdzie do SLIEMA, a dostawa zostanie zaplanowana na 30 kwietnia 2019 roku. RÓŻNE APARTAMENTY DOSTĘPNE już od 320.000 € i różnych rozmiarów i typów. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji, jeden z naszych konsultantów będzie do […]

90 a 5 łóżek
90 a 5 łóżek

Typologia: Ponad 5 sypialni Obszar: 100 m² Liczba pokoi: 2-4 Piętro: PT-1-2-3-ATTICO Data wprowadzenia nieruchomości do obrotu: 20/06/2018 Stan budynku: New building TRUE DEAL! NOWY BEZPOŚREDNIO OD PRODUCENTA! Nowa rezydencja PORTA znajduje się w bardzo centralnej i spokojnej lokalizacji na Malcie, w Triq It Tiben na Swieqi i składa się z pięciu apartamentów (po jednym na każdym piętrze) lub trzech apartamentów i […]

100 a 4 łóżek
100 a 4 łóżek